انواع غذاهای تایلندی

انواع غذاهای تایلندی بسیار زیاد است که امروزه طرفداران زیادی دارد.

غذای تایلندی

غذای تایلندی

پت تای

پت تای یکی از محبوب ترین غذاهای تایلند است . این غذا نه تنها در این کشور ، بلکه در سایر کشور ها نیز طرفداران زیادی دارد . این غذا که بخش اصلی آن نودل است ، بیشتر با میگو تهیه میشود . اما اگر گوشت یا مرغ را ترجیح میدهید ، میتوانید از این دو استفاده کنید . مواد دیگر تشکیل دهنده ی این غذا ، سبزیجات مخصوص ، پنیر توفو ، و جوانه ی ماش است . همچنین روی آن پودر بادام زمینی میریزند که طعم آن را بسیار لذیذ تر میکند . سیر و فلفل هم که 2 عضو جدا نشدنی غذاهای تایلندی هستند . اگر تابحال غذاهای تایلندی را امتحان نکردید ، پیشنهاد ما به شما این است که این غذا را حتما امتحان کنید . زیرا کمتر کسانی هستند که با دیدن این غذا اشتهایشان وا نشود . ویا این غذا را دوست نداشته باشند . 

پت تای غذای تایلندی

پت تای غذای تایلندی

پت کیوما

یکی دیگر از غذا های نودلی اما با سبزیجات مختلف ! این غذا کمی تند است . سبزیجاتی مانند فلفل دلمه ای ، هویج و کلم در این غذا استفاده میشود . به علت استفاده از سس سویا ، طعم آن کمی متمایل به شیرین هم هست . این غذا هم تندی و هم شیرینی دارد و این تناقض این غذا را بسیار لذیذ میکند .

پت کیوما غذای تایلندی

پت کیوما غذای تایلندی

کاپت

این غذا یکی از پرطرفدارترین غذاهای برنجی تایلند است . غذاهای برنجی در تایلند به 2 صورت طبخ میشوند . یا سرخ شده یا به صورت معمولی . این غذا برنج سرخ شده همرا یا سبزیجات مخصوص و گوشت یا مرغ یا میگو و پیاز و گوجه درست میشود . مانند تمام غذاهای تایلندی سس سویا دارد . در کنا این غذا ، خیار و لیمو سرو میشود . 

کاپت

کاپت غذای تایلندی

کاپائونیا و پت گای پائو + کایدائو

این دو غذا از انواع غذاهای برنجی سرخ نشده اند . مواد تشکیل دهنده ی آنها کاملا مشابه هم است . اما کاپائونیا با گوشت ، و پت گای پائو با سینه مرغ درست میشود . از دیگر مواد تشکیل دهنده ریحون ، سیر و فلفل قرمز است . این غذا همراه با نیمرو سرو میشود . 

کاپائونیا

کاپائونیا


پت گای پائو

پت گای پائو

تام یم سوپ

این سوپ طعمی تند و ترش دارد و بسیار خاص است . اگر اهل غذای دریایی هستید این سوپ را حتما با میگو امتحان کنید . در غیر اینصورت میتوانید با مرغ و یا حتی توفو آن را سفارش دهید . مواد تشکیل دهنده ی این سوپ شیر نارگیل ، پیاز ، گوجه ، قارچ ، سبزیجان معطر و لمون گرس است . 

تم یم سوپ

تم یم سوپ