تور تایلند | تور گرجستان | تور دبی | نیایش تراولتور تایلند | تور گرجستان | تور دبی |  نیایش تراول

By signing up, I agree to MVKCO Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

تور تایلند | تور گرجستان | تور دبی | نیایش تراولتور تایلند | تور گرجستان | تور دبی |  نیایش تراول
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

جاذبه های گردشگری

جاذبه های گردشگری

جاذبه های گردشگری

امروزه صنعت گردشگری در جهان توسعه فراوانی یافته است و بسیاری از كشورها از طریق جاذبه های گردشگری توانسته اند وضعیت خویش را تا حد درخور توجهی بهبود بخشیده و بسیاری از مشکلات خود از قبیل بیکاری، پایین بودن سطح درآمد، سرانه و كمبود درآمد ارزی را پوشش دهند. به دلیل اثرات چشمگیری كه فعالیت های گردشگری در اقتصاد مناطق پذیرنده گردشگران بر جای می گذارد، توجه فراوانی به این زمینه از فعالیت معطوف می گردد؛ نیایش سیر  سعی بر این دارد که تاثیر صنعت گردشگری را بررسی و اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار همراهان خود قرار دهد.

پیچیدگی و تراكم موجود در زندگی شهری، عده زیادی از مردم را متوجه طبیعت می كند و در این میان، مناطقی كه دارای توان های طبیعی با ارزش تری باشند بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. به این ترتیب جریانات گردشگری به منظور بهره برداری از آرامش و زیبایی طبیعت بدان سمت شکل می گیرد. با توجه به این كه توسعه پایدار به عنوان جریانی  متداوم در تغییرات اقتصادی، اجتماعی – فرهنگی و محیطی برای افزایش و ترقی رفاه و خوشبختی طولانی مدت كل اجتماع تعریف می شود و پویشی چند بعدی است كه به گونه ای پایدار در صدد وحدت اهداف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و محیطی است .

بنابراین باید توسعه گردشگری را، زمانی پایدار بنامیم كه مخرب نبوده و امکان حفظ منابع آب و خاک، منابع ژنیتکی، گیاهی و جانوری را برای آیندگان فراهم آورد. در واقع توریسم پایدار ، توریسمی است كه بتواند در یک محیط، در زمانی نامحدود ادامه یابد و از نظر انسانی و فیزیکی به محیط زیست صدمه نزند و تا بدان حد فعال باشد كه به توسعه  سایر فعالیت ها و فرآیند های اجتماعی لطمه ای وارد نسازد و برای جاذبه های گردشگری ارزش ویژه ای قائل باشد.

گردشگری هنوز فعالیت جدیدی برای بسیاری از كشورهاست كه تجربه ای كم یا ناچیز در توسعه این بخش از اقتصاد دارند. در زمینه رشد فوق العاده گردشگری در دهه های اخیر و پیش بینی اینکه گردشگری بزرگترین  صنعت صادراتی در مورد سال 2020 خواهد شد کشورها مجبور شده اند، اهمیت زیادی به توسعه گردشگری بدهند.  طبق آمار در سال 2005 حدود 808 میلیون گردشگر در جهان جا به جا شده اند که این خود باعث ایجاد درآمدی بالغ بر 282 میلیارد دلار بوده است.گردشگری یکی از فعالیت  های اقتصادی حدود پیش رو در جهان است. روند ها نشان می دهد که تا سال 2020 تعداد این گردشگران در سرتاسر جهان به حدود 1.6 میلیارد نفر خواهند رسید.

بر اساس این پیش  بینی، گردشگری در تمام مناطق دنیا در حال رشد مي  باشد و این رشد در كشور هاي در حال توسعه بیشتر خواهد بود. اروپا، آمریکاي شمالی، آمریکای جنوبی، آسیای شرقی و اقیانوسیه حدود 80 درصد از گردشگران را خواهند داشت، بنابراین آنها تسلط خود را بر حجم گردشگران حفظ خواهند كرد. گردشگران بین  المللی ورودی به آسیای جنوبی بیشتر از 6 درصد رشد خواهد کرد. گردشگری یکی از منابع اصلی اشتغال در سراسر دنیا نیز می باشد كه طبق تخمین سازمان جهانی جهانگردی حدود 76.7 میلیون نفر در دنیا در این صنعت به صورت مستقیم اشتغال دارند.

امروزه شهرها را می توان یکی از ارکان اصلی توسعه  اقتصادی قلمداد کرد. شهرها به واسطه داشتن توانمندی بالا در جذب گردشگر از جمله محل اقامت، غذا، تفریح و حمل ونقل، تسهیلات تجاری، شرایط بهینه ای را برای گردشگری فراهم می کنند. از سوی دیگر گردشگری می تواند منافع قابل توجهی را برای جوامع شهری به ارمغان آورد، مواردی از قبیل معرفی کالاها و خدمات محلی، کارآفرینی، افزایش درآمد و بهبود استانداردهای زندگی، بهبود زیرساخت های اصلی، نوسازی مراکز تاریخی و غیره.

ایفل
اهرم مصر
فیل های تایلند

جاذبه های گردشگری روسیه

russia

جاذبه های گردشگری مالزی

malasiya

جاذبه های گردشگری تایلند

tailand

جاذبه های گردشگری ترکیه

turkey

جاذبه های گردشگری آذربایجان

azarbaijan

جاذبه های گردشگری هند

india

جاذبه های گردشگری امارات

emarat

جاذبه های گردشگری گرجستان

georgia