موسیقی در فرهنگ ترکیه

تقریبا؛ در بیشتر فرهنگ های دنیا موسیقی جایگاه ویژه ای دارد ولی با شدت کم و زیاد ولی در ترکیه نقش بسزایی دارد این را میتوان از نامگذاری شهری به نام مولوی که به ترکی قونیه میگویند مشاهده کرد. اگر شما به سفری به استانبول یا آنکارا داشته باشید کنسرت های خیابانی بسیاری در سطح شهر مشاهده میکنید مخصوصا؛ خیابان استقلال میدان تکسیم در استانبول حتی ایرانیان بسیاری نیز با برگزاری کنسرت های خیابانی در کنار خیابان توجه توریست های ایرانی را به خود جلب میکنند در سالیان اخیر شهرداری استانبول در کنار میدان تکسیم یک قسمتی را به فستیوال موسیقی استانبول اختصاص داده است که این مورد نیز توجه ویژه مردم ترکیه به هنر موسیقی دارد.

قونیه

در فرهنگ ترکها شب نشینی در کافه ها همراه با اهنگ های ترکی یک عادت می باشد که طرفدار بسیاری دارد و کافه داری در ترکیه را به شغلی پردرآمد تبدیل کرده است. اگر شما عاشق فرهنگ شعر و موسیقی باشید ما به شما شهر قونیه رو برای سفر یا زندگی پیشنهاد میکنیم.

با توجه به فرهنگ غربی که در فرهنگ این کشور وارد شده است باعث بوجود آمدن سبک های جدید موسیقی مانند: راک و رپ نیز می باشیم ولی همچنان پاپ در این کشور پرطرفدار می باشد. البته ناگفته نماند که موسیقی عثمانی جایگاه خاصی در بین ترک ها دارد.

ترکها عاشق زبان ترکی می باشند حتی در مواجه با توریست ها نیز ترکی صحبت میکنند اگر شما دوست دارید رابطه دوستانه ای با آن ها برقرار کنید بهتره ترکی را یاد بگیرید.مردم ترکیه بسیار به زیبایی و تمیزی اهمیت میدهند. مذاکره کردن در ترکیه حتی موقع خرید کردن نیز بسیاری عادی می باشد پس حتما؛ درهنگام خرید کردن چونه زدن را فراموش نکنید.

یک فرهنگ که هم در ایران و هم در ترکیه وجود دارد سوغاتی و هدیه دادن می باشد ترکها زمانی که میخواهند از زحمات شخصی تشکر کنند به آن شخص هدیه میدهند.

مهمان برای مردم ترکیه بسیار مهم می باشد و همواره سعی میکنند در مهمانی ها به مهمان حداکثر لطف را انجام دهند که این خود نشانگر فرهنگ بالای مردم ترکیه می باشد.